Marek Lentsius saavutas EM-il 12. koha

Rootsis Glani järvel peetud jääpurjetamise DN klassi Euroopa meistrivõistlustel saavutas Marek Lentsius 96. võistleja hulgas 12. koha. Esikahekümmnesse mahtus meie sportlastest veel Vaiko Vooremaa, lõpetades regati 13. tulemusega.

EM-i võistlussõidud toimusid reedel. Kolmapäval ja neljapäeval sai takistuseks tuul tugevusega 14-20m/s, tänasel viimasel plaanijärgsel võistluspäeval oli tuult piisavalt, et viia läbi võistlused.

Kuldfliidis võistles ka Argo Vooremaa, kes sai 22. koha, Hardi Laurits 45. koha.

Finaalid hõbegrupis seilanutest lõpetas Karl-Robert Trink regati üldkokkuvõttes 91. koha.

Tulemused

Vaiko Vooremaa sai DN-klassi MM-il pronksi.

Rootsis jätkusid täna DN-klassi maailmameistrivõistluste võistlussõidud suurepärastes oludes. Hommikul tervitas võistlejaid ja korraldajaid päike ning siledal ja tugeval jääl puhus tuul purjedesse kiirusega 8-13 m/s. Need olud võimaldasid kuld- ja pronksgrupile anda neli starti ja hõbegrupile pidada kolm võistlussõitu igaüks pikkusega ca 25 minutit. Maailmameistritiitli DN-klassis pälvis Karol Jablonski Poolast, edukaima eestlasena lõpetas MMi kolmandana Vaiko Vooremaa Kalev Jahtklubist. 2016.a DN-klassi maailmameistritiitli tiitli sai poolakas Karol Jablonski seeriaga 6-3-4-(20)-2-2-2 ja 19 punktiga. Poolakad võtsid MMil kaksikvõidu ning hõbemedali väärilise seeria tegi Michal Burczynski 3-7-1-2-5-6 ja 26 punktiga. Temast 2 punkti jäi maha Vaiko Vooremaa seeriaga 4-1-6-(7)-4-4-7 saades pronksmedali. Eilsete sõitude põhjal 17. kohalt alustanud Argo Vooremaa Kalev Jahtklubist jõudis täna esikümnesse kaheksandale kohale. Kuldlaevastikus lõpetasid 21. kohal Jaan Akermann Pärnu Jahtklubist, 29. kohal Hardi Laurits Tartu Jahtklubi Merikotas. Kuldgrupis võistles MMi parimate kohtade eest 53 sportlast. Hõbegrupi võitis Marek Lentsius Tartu Jahtklubist Merikotkas ja kolmanda koha saavutas Kevin Krass Saaremaa Merispordiseltsist. Hõbelaevastikus lõpetasid 6. kohal Rene Saaremaa Merispordiseltsist, 19. kohal Rasmus Maalinn Pärnu Jahtklubist, 31. kohal Jürgen Kukk Tartu Jahtklubi Merikotast, 39. kohal Karl-Robert Trink Pärnu Jahtklubist, 44. kohal Toivo Aardemaa Haapsalust.
Pronkslaevastikus lõpetas 16.kohal Valdo Pärtel Haapsalust.
Kokku võistles MMil 12 eestlast. Kokku osales DN-klassi MMil 160 sportlast 14 riigist, kes jätkavad neljapäeval võistlemist 29. jaanuraini selguva Euroopa meistritiitli nimel.

Tulemused

DN-klassi jääpurjetamise MMil jätkab kuldgrupis neli eestlast

MM-i eelsõitudega alustati plaanipärasel ajal kell 10 hommikul. Võistlemist alustas Rootsis Glani järvel sada kuuskümmend sportlast, kes jagati hooaja tulemuste põhjal tugevuse järgi kolme gruppi, millest tugevaimas ehk kuldgrupis alustasid ka 38 hooaja edetabeli parimat. Eelsõitude süsteemis alustas esimesena nõrgima asetusega pronksgrupp, millest 12 paremat pääses edasi paremuselt järgmisse hõbegruppi, kust omakorda 12 paremat jõudis välja tugevaimasse kuldgruppi.

Eesti sõitjatest näitas eelsõitudes üles suurt südikust Hardi Laurits Tartu Jahtklubi Merikotkast, kes sõitsid end hõbegrupist välja kuldgruppi.
Kuldgrupi jõudis pärast kolme tänast sõitu eestlaste hulgas kõrgeimale teisele kohale Vaiko Vooremaa 11 punktiga. Kuldgrupi liider on Michal Burcynzki Poolast 11 punktiga ning kolmandal kohal on lätlane Matiss Alvikis 12 punktiga.

Kokku jätkab kuldgrupis 4 eestlast. Lisaks Vaiko Vooremaale jätkavad kuldgrupis veel 12. kohal Jaan Akermann, 17. kohal Argo Vooremaa, 29. kohal Hardi Laurits. Kuldgrupis võistleb MM-i parimate kohtade eest 53 sportlast.

Hõbegrupis jätkab homme sõitusid 52 sportlast, nende hulgas 7 eestlast, kellest 1. kohal on Kevin Grass. Pronksgrupi 55 võistleja hulgas jätkab homme võistlust 1 Eesti jääpurjetaja.