Vaiko Vooremaa sai DN klassi EM-il 8. koha

Ungaris Balatoni järvel peetud jääpurjetamise DN klassi Euroopa meistrivõistlustel sai meie sportlastest kõige paremana Vaiko Vooremaa 8. lõpptulemuse. Kuldlaevastikus seilas lisaks Vooremaale neli Eesti jääpurjetajat, hõbefliidis kaks ja pronksgrupis üks.
Kahe võistluspäeva kestel peeti nii kuld- kui hõbelaevastikule ära 8 sõitu ning pronksgrupile 7. Jäätingimused olid Balatonil alguses head, kuid eile hakkas jää kahjuks pragunema ning ei olnud enam võistlemiseks piisavalt ohutu, mistõttu tehti õhtul otsus EM lõppenuks lugeda, kuigi algselt oli olnud kavas pidada 16 võistlussõitu.

Balatoni järvel valitsenud olusid enda jaoks üsna keeruliseks pidanud Vaiko Vooremaa (KJK) finišeeris sõitudes tulemustega 3, 10, 11, 14, 15, 29, 22 ja 15, mis andsid talle koos halvima sõidu mahaarvamisega lõppkokkuvõttes 8. koha.

Teistest kuldgrupis startinud eestlastest sai äsja juuniorite maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud Eigo Helimets (JK MK) 30., Jaan Akermann (PJK) 34., Hardi Laurits (JK MK) 36. ja Marek Lentsius (JK MK) 46. koha.

Rasmus Maalinn (PJK) lõpetas EM-i 68. ja Rene Riim (SMS) 74. tulemusega, mõlemad noormehed võistlesid hõbelaevastikus.

Pronksgrupis seilanud Jürgen Kukk (JK MK) sai lõppkokkuvõttes 122. koha.

Poodiumi hõivasid poolakad: värske Euroopa meister on Karol Jablonski, hõbedamees Michal Burczynski ja pronks kuulub Lukasz Zakrzewskile. Kokku startis regatil 124 jääpurjetajat.

Tuleval aastal on Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning Eesti jääpurjetamise 130. aastapäeva raames eestlaste korraldada jääpurjetamise maailma- ja Euroopa meistrivõistlused.

Tulemused

European Championship 2017 Monotype-XV tulemused

Rootsis Fiskebodas, kaunil Hjälmareni järvel peetud jääpurjetamise Monotüüp XV klassi Euroopa meistrivõistlustel võitsid Eestile pronksmedali Olev Oolup ja Andrus Padu.
Euroopa meistriteks tulid venelased Vadim Bikler ja Alex Vostronosov ning hõbedale nende kaasmaalased Oleg Vasilev ja Denis Karelskii.

Märgilise tähtsusega oli ka eestlaste võistkondlik esikoht tugevate Vene ja Poola võistkondade ees.

Eestist käis Euroopa meistrivõistlustel kuus võistkonda koos treeneri Vello Jürjoga. Teiste eestlaste kohad: Ott Kolk – Juhan Kolk 6., Indrek Aavik – Erik Riim 8., Meelis Saarlaid – Urmas Kruusmägi 13., Ants Haavel – Andrias Sillaste 20. ja Priit Saarlaid – Taavi Välisson 23.

Monotüüp XV Euroopa meistrivõistlusi on korraldatud alates 1933. aastast. Monotüüp XV on suur kahemehekelk, mis on väga tehniline alus ja nõuab erilist tähelepanu ning tipposkusi. Ilma liialduseta võib seda nimetada “jääpurjetamise vormel 1-ks”. Võistlusrajal on kiirused kuni 120-130 km/h. Eestlased on 13 korral tulnud Euroopa meistriks, viimati Ott Kolk – Juhan Kolk 2016. aastal.

A-grupi tulemused

B-grupi tulemused

Pildigalerii – Jaak Nirgi