DN European Championship 2019

Poolas käesoleva nädala kolmapäevast tänaseni peetud jääpurejetamise DN-klassi Euroopa meistrivõistlustel võitles tihedas konkurentsis Pärnu jahtklubi purjetaja Mihkel Kosk välja pronksi. Rasmus Maalinn sai juunioride arvestuses kulla, üldarvestuses aga kõrge 6. koha. 

Esialgu Ungarisse, Balatoni järvele kavandatud võistlus liikus aastavahetuse soojade ilmade ja Kesk-Euroopas maha sadanud lume tõttu Poola. Veel eelmise nädala lõpul oli õhus võimalus, et EM toimub hoopis Eestis, Orissaares, ent krõbe külm ja rohke lumi meid võistluste toimumispaigana seekord ei soosinud. Nii kogunesidki käesoleva nädala teisipäeval Euroopa parimad DN-klassi jääpurjetajad Poolas, Šniardwy järve ääres, kus kolmapäeva päeval antud stardi järel asusid 119 purjetajat jahtima Euroopa meistritiitlit. 

Värske pronksmedali omanik Mihkel Kosk võtab kolm päeva kestnud pingelise jõukatsumise kokku järgmiselt: “Võistlused olid äärmiselt keerulised. Sportlaste tase oli väga tugev ning konkurents medaliheitluses tihe. On uskumatult hea tunne, kui peale 20 aastat jääpurjetamist jõuad lõpuks tiitlivõistluste esikolmikusse.”

Rasmus Maalinna kommentaar: “2019 Euroopa Meistrivõistlused selleks korraks lõppenud. Kokkuvõttes 6.koht ja 4 punkti puudu medalist…. Viimasel päeval sõidud: 11, 6, 2. Päeva alguses läksin sõitu vale trimmiga, mis kajastus ka tulemuses ja pani põntsu medalilootusele. Siiski suutsin EM-i lõpetada positiivselt, mis andis indu edasi võitlemiseks. Võistlusel olin juunioritest 1. ja esimese sõiduvõit andis mulle rändkarika, kus on peal mitmekordsed maailmameistrid. Järgmistel aastatel ei tohiks enam maailma ja Euroopa tippudele tulla üllatuseks, kui näevad C-20 nendega koos.”

EMil osalenud ülejäänud eestlaste tulemused olid järgmised: Vaiko Vooremaa16. koht (A grupp); Joonas Kiisler 31. koht (A grupp); Eigo Helimets 49. koht (B grupi 9. koht); Kevin-Melvin Aasav 67. koht (B grupi 27. koht) ja Toivo Aadermaa 115. koht (C grupi 33. koht).

Euroopa meistrivõistluste tulemused

Euro Cup tulemused


EKV 1.etapp / Estonian Cup 1st stage / Kalevi Jahtklubi MV on EDASILÜKATUD / POSTPONED

EKV 1.etapp / Kalevi Jahtklubi MV on EDASILÜKATUD sobiliku jää puudumise tõttu. Loodame, et ilmataat teeb koostööd ja saame esimesed võistlused pidada 12.01-13.01.2019.

Estonian Cup 1st stage / Kalevi Jahtklubi MV – is POSTPONED due to lack of ice. Let’s hope that weather will cooperate and we can organize our first competition on 12.01-13.01.2019