IDNIYRA EUROPE COVID-19 Protocol

Dear Fellow Icesailors,

A new season starts soon and we have to be ready not only with our ice sailing gear but also be prepared to cope with the challenges caused by the COVID-19 pandemic.
I hope that all of you are healthy and not influenced by COVID infection or any serious consequences.
This year we intend to organize the WC/EC, but to keep our community safe we have to introduce some protocols, which has to be obeyed by all participants of the event.
Below you can find the COVID-19 Protocol.
Please read it carefully and be prepared for the safe season and for participation in IDNIYRA events.

Think Ice,

Attila Pataky (M-100)
IDNIYRA EU Commodore

Orginal post from IDNIYRA.EU

Eesti Purjetamise Liiga 3. etapil võidutsesid Eesti Jääpurjetamise Liidu kaks meeskonda ning wild cardi’ga osalemise saanud Zuxu Sailing Team võistkond

Möödunud nädalavahetusel (2-3.10.2021) oli Kopli lahel taas võistluspurjetajaid näha, sest sügisestes lainetes tuli stardiliinile kümme võistkonda, et maha pidada Eesti Purjetamise Liiga kolmas ja otsustav etapp. Ning tundub, et ka ilmataat on jälginud Liiga üldtabeli seisu ja teadis, et kõige õiglasem on pakkuda just selliseid ilmastikuolusid, mis võimaldavad kõikidel võistkondadel võtta sõiduvõite ja et tuuleiilid ei käiks noorematele osalejatele üle jõu. Nii laupäevaks kui pühapäevaks jätkus piisavalt soojatemperatuure ja tuult, mis tegid võistluse nauditavaks ning tasavägiseks. 

Neli sõitu enne lõppu oli kolmel esikoha võistkonnal võrdne arv punkte ning neljas meeskond jäi vaid kahe puntki kaugusele. Põnevust jätkus viimase finishini ja kahe päeva lõpetuseks sai 3. etapi esikolmik jaotatud järgmiselt:

Esimese koha sõitis välja 19. punktiga Eesti Jääpurjetamise Liidu 1. võistkond Jaan Akermanniga roolis ja teiseks tuli 22. punktiga Zuxu Sailing Team Ilmar Rosme juhtimisel. Kolmandaks jäi seekord samuti 22 punkti kogunud Eesti Jääpurjetamise Liidu 2. meeskond Keith Luuriga roolis ja nemad viisid koju ka parima noortetiimi võistkonna tiitli. 

Eesti Jääpurjetamise Liidu 1. võistkonda kuulusid lisaks Jaan Akermannile Henri Tauts, Juhan Kolk ja Kevin Grass. Eesti Jääpurjetamise Liidu 2. võistkonda kuulusid peale Keith Luuri veel Joosep Laus, Karsten Holter ja Tobias Reiter.

Esikoha saavutanud Eesti Jääpurjetamise Liidu 1. võistkonna kapten Jaan Akermann rääkis, et nende taktika oli esimesel päeval sõita stabiilselt ja kindlalt oma sõitu ning peale edukat laupäeva võis teisel päeval võtta rohkem riske. Enne nädadalavahetust üldtabelis Eesti Jääpurjetamise Liidu 2. meeskonnaga sama punktiseisu omada, tähendas, et valvsust ei tohi hetkekski kaotada ja teise etapiga saabunud rooli- ja paaditunnetus on võti edukaks kolmandaks osavõistluseks. Keerutavad iilid ei võimaldanud meeskondadel kordagi puhata ja teineteise kontrollimine oli raske. Alumiste märkide võtmine oli selgelt õnnemäng ja põnevus – kui sekundiks võis tunduda, et üks pool selgelt võidab, siis ülemisse märki sõitmine tuli jällegi juhul paras katsumus ja oskuste proovilepanek.

Kevadel Eesti Purjetamisliiga hooajale registreerunud kaheteistkümnest võistkonnast – esindades Kalevi Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Tallinna Jahtklubi, Haapsalu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi, Dago Jahtklubi, Eesti Jääpurjetamise Liitu ja Eesti Match Race Liitu – oli sel korral stardiliinil üheksa. Seetõttu sai ka kolmandal etapil kutse osaleda wild card’iga ka Zuxu Sailing’ut esindav võistkond, kes sellel etapil saavutas tubli teise koha ning andis meeskonnale innustust tugevasti juurde, et järgmisel hooajal mõne klubi kooseisus kogu hooaja kaasa teha.

Eesti Purjetamise Liiga 3. etapil sai noortetiimide arvestuses teise koha üldarvestuses viiendaks jäänud Tallinna Jahtklubi võistkond Rufus Rytövaara juhtimisel ning kolmanda koha saavutasid Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli noortevõistkond Lisbeth Tagguga roolis, kes üldarvestuses sõitisid välja kaheksanda koha.

Eesti Purjetamise Liiga 2021 aasta üldkokkuvõttes tuli võtjaks Eesti Match Race Liidu 1. meeskond Mati Sepa ja Tiit Vihuli juhtimisel ning teise ja kolmanda koha saavutasid juba nimetatud Eesti Jääpurjetamise Liidu 1. Ja 2. meeskonnad Jaan Akermanni ja Keith Luuriga roolis. 

Purjetamisliiga on võistlusformaat, mida Euroopas on juba mõni aasta edukalt praktiseeritud selgitamaks välja parimat klubi. Meistrite Liiga formaat on lihtne ja selge, mis on aastaid hästi toiminud jalgpallis, kuid töötab edukalt nüüd ka purjetamises (Sailing Champions League). Purjetamise Meistrite Liiga idee on lihtne: selgitada välja riigi parim klubivõistkond. Edukaimad rahvuslike liigade tiimid võistlevad siis edasi omavahel, et välja selgitada Aasta Parim Purjetamisklubi. Eestit esindab sel aastal Sailing Champions League finaalis Eesti Match Race Liidu meeskond https://sailing-championsleague.com/qualified-clubs-for-porto-cervo/

Eesti Purjetamisliiga regatte korraldab MTÜ Eesti Purjetamise Liiga koostöös Zuxu Sailingu ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Tänavuse hooaja etappe võõrustasid Haven Kakumäe ja Lennusadama Jahisadam. Eesti Purjetamisliiga on rahvusvahelise organisatsiooni Sailing Champions League liige.

Fotogalerii on leitav Eesti Purjetamisliiga Facebooki lehelt Estonian Sailin League

Eesti Jääpurjetamise Liidu 1. võistkond
Eesti Jääpurjetamise Liidu 1. võistkond