Noorte jääpurjetajate medalisadu algas 20 aastat tagasi

Pärnu noored jääpurjetajad on viimase kahe aastakümnega võit-nud omaealiste Euroopa ja maa­ilmameistrivõistlustel rohkelt kulda, hõbedat ja pronksi. Et seda fenomeni paremini mõista, tasuks heita põgus pilk minevikku, saamaks aimu, milliselt pinnalt praegused meistrid on sirgunud.

Enne teist ilmasõda ei pidanud kohalikud purjetajad kõval veel võistlemisest eriti lugu, kuid läinud sajandi teisel poolel hakkasid teravaid elamusi jahtivad Pärnu noormehed Haapsalu ja Tallinna eeskujul jääpurjetamise võlusid nautima.

Continue reading

Rasmus Maalinn purjetab maailmameistrivõistlustel USAs

Ameerika Ühendriikides Ohio osariigis Indiani järvel alanud DN-klassi jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel on ainsa eestlasena seilav pärnakas Rasmus Maalinn avapäeva järel 12. kohal. Esimese sõidu lõpetas neljakordne juunioride maailmameister Maalinn 18. kohal ja teises sõidus sai ta kümnenda tulemuse.

Regatti juhib poolakas Michal Burczynski, talle järgnevad kaasmaalane Jarek Radzki ja sakslane Holger Petzke. Esikuuikusse mahuvad veel jänki Ron Sherry ning Poola purjetajad Robert Gracyk ja Adam Szczesny.

“Tiitlivõistluste esimene päev on läbi, õppisin tundma uut varustust ja sain katseda kelgu eri seadistusi,” rääkis Sütevaka humanitaargümnaasiumi abiturient, 19aastane Maalinn. “Tundub, et sain DNi enam-vähem liikuma. Punktivahed on väiksed ja järgmistel päevadel üritan ettepoole jõuda.”

MMil võistleb 110 sportlast ja esindatud on USA, Kanada, Poola, Saksamaa, Ungari, Eesti, Rootsi, Venemaa, Austria ja Šveits.

Tulemused

Juunoride Maailmameistrivõistlused 2019

Poolas Siemianowka järvel lõppenud jääpurjetamise Ice Optimisti klassi MMil krooniti poiste maailmameistriks Pärnu jahtklubi treenerite kasvandik Andrias Sepp.

Teist hooaega kõval veel seilav Sepp alustas tiitlivõistlust õnnetult, kuna terava silmaga mõõtjad leidsid, et pärnaka rooliuisk ei vasta määrustele, ja tema esimese sõidu tulemus tühistati. Noor roolimees ei lasknud pead norgu, tema Ice Optimist varustati uue uisuga ning Sepp tuiskas kahes sõidus esimesena ja ühes kolmandana finišisse. Teisel võistluspäeval lisas ta oma kontole ühe viienda ja kaks kolmandat koha. Pärast halvima tulemuse mahaarvamist selgus, et 13aastane Andrias võitis esikoha 16 kohapunktiga.

Üldaarvestuses teise koha saanud ja tüdrukute konkurentsis maailma kulla võitnud Lisbeth Taggu suutis neli sõitu teisena lõpetada, kaks korda sai ta neljanda ja ühe korra seitsmenda koha. Kahe eestlase järel tuli kolmandaks poolakas Mateusz Gigielewicz.

Georg Paomees lõpetas tiitlivõistluse neljandal kohal, Pert Salundi oli viies, Artur Ader seitsmes, Karel Ratnik kaheksas, Henri Lember 14., Romi Safin 18., Emma Mia Kaar 25. ja Jorgen Kuivonen 27.

DN-klassis oma kolmanda juunioride maailmameistritiitli võtnud 19aastane Rasmus Maalinn kogus seitsmest sõidust kolm esimest, kolm teist ja ühe kolmanda koha. Üldarvestuses teise koha ja neidude meistrikulla teeninud poolatar kaotas pärnakale kaheksa kohapunktiga ja kolmandaks tuli Anton Didenko Venemaalt. Daniel Rüütel oli viies, Melvin Aasav kuues, Joosep Laus 13., Anvar Sepp 36. ja Karl Ader 37.

Ice Optimisti tulemused

DN-Juuniuor tulemused